Unity fejlesztési környezet (NA)
Mielőtt vadul belevágunk a játékfejlesztés közepébe, érdemes a fejlesztői környezet helyes kialakítására rászánni pár percet, mert sok felesleges körtől, bosszúságtól és verejtéktől kímélhetjük meg magunkat.
A Unity Sorozat célja, hogy átfogó útmutatást nyújtson a Unity fejlesztők számára, a kezdő szinttől egészen a haladó technikákig. A Unity napjaink egyik legnépszerűbb játékfejlesztési platformja, amelyet egyszerűsége, rugalmassága és ereje miatt választanak világszerte fejlesztők. Legyen szó 2D vagy 3D játékokról, hálózati megoldásokról, vagy egyedi felhasználói interfészekről (UI), ez a sorozat segít minden aspektusban elmélyíteni a tudást.
A sorozat részei:
1. Unity fejlesztési környezet
2. Unity játékfejlesztés
3. Unity hálózatok
4. Unity 2D
5. Unity UI
- A Unity telepítése
- Verzióválasztás a Unity Hub segítségével
- Az első Unity projekt létrehozása
- Nézzük meg, miből áll egy Unity projekt
- A Unity felületének testreszabása
- Navigálás a háromdimenziós térben
- A navigálás eszközei
- A Unity menürendszerének legfontosabb elemei 1. rész
- A Unity menürendszerének legfontosabb elemei 2. rész
- Tesztkérdések - Unity fejlesztési környezet összeállítása
Vélemények
Nagyon tetszett
Jól összerakott oktatóanyag, logikus felépítésű.
Az oktatóról
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökinformatikus mesterszakos hallgatója vagyok, a GlovEye projekt vezetője és szoftverfejlesztője. Az innováció iránti érdeklődésem végig jelen volt egyetemi éveim alatt: értem el sikereket bankkártyák használatát biztonságosabbá tévő banki innovációval, megálmodtam egy innovatív, kiterjesztett valóságot alkalmazó marketingeszközt, továbbá újszerű élményt nyújtó videojátékokat fejlesztettem.